17. května 2017 spatřila světlo světa informace která zahltila celý svět, nejméně celý svět milovníků CHILLI.

Zprávu o které informovali i nejčtenější světové deníky jako jsou BBC, DailyPost, Telegraph – u nás potom Extrastory, Odhaleno.cz a většina webů o chilli. Současně se i pekelně rychle šíří po Facebooku.

Všichni ji chtěli a toužili po ní. A o co, že šlo? O nově vyšlechtěnou chilli papričku nesoucí název Dragons Breath (dračí dech).

Velmi krátce po zveřejnění této informace se začali šířit internetem články překládané do několika světových jazyků, čeští novináři nezůstali pozadu a tak vznikají články nesoucí názvy jako:

·        Dragon´s Breath šlohl prvenství papričce Carolina Reaper

·        Sbohem Carolino, je tady Dragon’s Breath – nová nejpálivější paprička

·        Superhot ‚Dragon’s Breath‘ Chili Pepper Can Kill.

·        Farmář omylem vypěstoval nejpálivější chilli papričku na světě

·        Velšan vypěstoval nejpálivější papričku na světě. Dračí dech je silnější než pepřový sprej

·        Velšan vypěstoval nejpálivější papričku na světě. Může zabít

·        Král je mrtvý: Velšan vypěstoval nejpálivější chilli papričku na světě

·        Nová nejpálivější chilli paprička na světě je směšně malá, ale má sílu, která zabíjí

Dragon Breath pěstitelé

Jednou z nejvýjimečnějších vlastností  Dragons Breath je , že její pálivost dosahuje 2 480 000 SHU!!! A překonala tak dosud úřadující (od roku 2012) nejpálivější papričku Ed Currie Carolinu Reaper. Její pěstitel Mike Smith sliboval brzký zápis do Guinessovi knihy rekordů. Tato paprička měla být slavnostně představena na festivalu Chelsea Flower Show.

Ovšem nejvýjimečnější vlastností této papričky  ,jak se ukázalo, je že vlastně nikdy NEEXISTOVALA.

Parička byla vymyšlená pravděpodobně jen za účelem  propagovat zmíněný festival Chelsea Flower Show, na kterém však ve skutečnosti nebyla představena. Původní článek za tři dny ze serveru zmizel.

Podařilo se nám dohledat , že zhruba 90 zahraničních a 20 českých novinářů se nechalo napálit a publikovali informaci o  senzační papričce Dragon Breath.

I přestože tato paprička nikdy neexistovala se její jméno ve světě chilli zapsalo. A budeme doufat , že v brzké době se některému z pěstitelů podaří papričku s takhle extrémní pálivostí  vypěstovat.

Důkazy?

  • Na Chelsea Flower Show nebyla prezentována
  • Pěstitel tvrdí, že byla vypěstována náhodou, současně měla být vypěstovaná ve spolupráci s vědci z Nottinghamské univerzity
  • Byla dopěstována  v květnu – vzhledem k tomu, že to bylo ve Walesu, tak je to dost nepravděpodobné
  • Na fotografii nejsou lampy pro umělé osvětlení – nemohlo se tak jednat o pěstování pod umělým osvětlením + hydroponie
  • Doposud nebyla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako nejpálivější chilli
  • Žádné věrohodné důkazy, měření laboratoře ani nic podobného
  • Z původního serveru byla zpráva za 3 dny smazána

.

Co si o tom mysléte vy?

 

 

 


Fatal error: Uncaught RuntimeException: Chyba při ukládání akce: Chyba při ukládání akce: Table 'd231641_chilli.orion_actionscheduler_actions' doesn't exist in /data/web/virtuals/231641/virtual/www/domains/chilli.cz/wp-content/plugins/woocommerce/packages/action-scheduler/classes/migration/ActionScheduler_DBStoreMigrator.php:44 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/231641/virtual/www/domains/chilli.cz/wp-content/plugins/woocommerce/packages/action-scheduler/classes/data-stores/ActionScheduler_HybridStore.php(225): ActionScheduler_DBStoreMigrator->save_action(Object(ActionScheduler_Action), NULL) #1 /data/web/virtuals/231641/virtual/www/domains/chilli.cz/wp-content/plugins/woocommerce/packages/action-scheduler/classes/ActionScheduler_ActionFactory.php(177): ActionScheduler_HybridStore->save_action(Object(ActionScheduler_Action)) #2 /data/web/virtuals/231641/virtual/www/domains/chilli.cz/wp-content/plugins/woocommerce/packages/action-scheduler/classes/ActionScheduler_ActionFactory.php(84): ActionScheduler_ActionFactory in /data/web/virtuals/231641/virtual/www/domains/chilli.cz/wp-content/plugins/woocommerce/packages/action-scheduler/classes/migration/ActionScheduler_DBStoreMigrator.php on line 44